Katedra zaprasza studentów do aktywnego uczestnictwa, które może mieć różne formy w zależności od zaangażowania i zaawansowania, przykładowo:

1. Katedra zaprasza studentów do uczestnictwa w konkursie "Student stażysta",  skierowanym do studentów na ostatnich dwóch semestrach studiów magisterskich. Studenci stażyści mają możliwość zgłębienia tajników pracy badawczej i dydaktycznej. Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie konkursu.

2. Studenci wykazujący się wysoką motywacją w pracy naukowej mogą być zatrudnieni w projektach badawczo-rozwojowych realizowanych w katedrze.

3. Koła naukowe "Napęd i Automatyka" oraz "Mechatronik" zapraszają studentów do rozwijania swoich zainteresowań. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do opiekunów tych kół:
dr inż. Piotr Filipek, dr inż. Bartosz Drzymała - koło naukowe "Napęd i Automatyka"
mgr inż. Karol Fatyga - koło naukowe "Mechatronik"

4. Studenci, którzy spełniają formalne wymagania, mogą starać się o indywidualny program studiów albo indywidualną organizację studiów (szczegóły w Regulaminie studiów).

5. Studenci, którzy zrealizowali wartościowe projekty inżynierskie lub współpracują z pracownikami katedry, uzyskają wsparcie przy przygotowaniu artykułów do publikacji w czasopismach naukowych i uczestnictwie w konkursie Ministra Edukacji i Nauki dla najlepszych studentów.

Dla studentów II stopnia kształcenia na kierunku Elektrotechnika, Katedra prowadzi blok dyplomowania Elektromobilność i napędy przemysłowe. Treści naucznia na tym bloku obejmują aktualne osiągnięcia badawczo-wdrożeniowe pracowników katedry. 

Uznane firmy w Polsce i na świecie aktywnie wspierają budowę nowoczesnych stanowisk dydaktycznych Katedry

programowalne_serwonapedy_mitsubishi-1.jpg
Stanowisko programowalnych serwonapędów Mitsubishi w laboratorium Zautomatyzowanych Napędów Elektrycznych i Informatyki Przemysłowej

kuka.jpgStanowisko do programowania robota Kuka

lemy.jpgpodzespoly2.jpg
Przykładowe układy pomiarowe typu LEM oraz podzespoły energoelektroniczne (tyrystory, diody, tranzystory IGBT) przekazane do laboratorium przez firmę DACPOL Sp. z o.o.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17