Studia stacjonarne (dzienne) | - I stopnia (inżynierskie) - II stopnia (magisterskie) |
Studia niestacjonarne (zaoczne): | - I stopnia (inżynierskie) - II stopnia (magisterskie) |
Współczesny świat nie potrafi obyć się bez energii elektrycznej – kończąc elektrotechnikę zapewnisz sobie dobry start w życie zawodowe.
Studiując ELEKTROTECHNIKĘ nabędziesz praktyczne umiejętności projektowania, wytwarzania, eksploatacji i diagnostyki urządzeń elektrycznych i elektronicznych, instalacji elektrycznych, komputerowych systemów pomiarowych, układów automatyki oraz napędów mikroprocesorowych. Poznasz tajniki urządzeń sterujących i pomiarowych wykorzystujących energię elektryczną. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie elektroenergetyki, w tym związane z odnawialnymi źródłami energii. Będziesz mógł ubiegać się o oczekiwane przez pracodawców branżowe uprawnienia energetyczne, honorowane na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej. Dzięki wszechstronnemu wykształceniu i rozwiniętym umiejętnościom językowym łatwiej znajdziesz pracę zarówno w małych firmach, biurach projektowych, jak i dużych zakładach przemysłowych – w kraju i zagranicą.
Program studiów zmodyfikowany w ramach projektu POLLUB zieloną transformację.
Procesy, takie jak dekarbonizacja, cyfryzacja, magazynowanie energii, elektromobilność, stają się faktem.
W ramach odnowionego kierunku studiów przygotowujemy naszych absolwentów do wejścia na rynek pracy już w nowej rzeczywistości.
Częściowo zmodyfikowanych zostało kilkanaście przedmiotów, w tym Elektroenergetyka, Technika wysokich napięć, Materiałoznawstwo elektrotechniczne i Urządzenia elektryczne. Wprowadzanych zostanie też kilka nowych, np.: Odnawialen źródła energii, Magazyny energii, Ocena energetyczna budynków, Podstawy Building Information Modeling.
Rozpoczynając studia stacjonarne I stopnia od października 2024 studenci w ramach projektu będą mogli także uczestniczyć w atrakcyjnych warsztatach, certyfikowanych szkoleniach, czy zajęciach z praktykami.
Program przygotowany został w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami zarówno z dużych, jak i małych i średnich firm.
Podczas studiów zachowujemy logiczny ciąg przygotowywania i m.in. uświadamiamy studentów w zakresie aktualnego stanu branży energetycznej w Polsce z uwzględnieniem zmian w strukturze źródeł i technologii wytwarzania energii, jej przesyle i dystrybucji oraz użytkowaniu. Wszystko po to, żeby absolwenci byli jeszcze lepiej przygotowani do wejścia na współczesny rynek pracy.
https://weii.pollub.pl/studenci/programy-studiow
Sprawdź szczegóły - www.rekrutacja.pollub.pl
Zarejestruj się - www.kandydat.pollub.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17