Polska Komisja Akredytacyjna

Akredytacja PKA dla kierunków studiów Elektrotechnika oraz Informatyka

Polska Komisja Akredytacyjna wydała pozytywną ocenę dla kierunków Elektrotechnika oraz Informatyka, prowadzonym przez Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w uchwale stwierdziło, że: „proces kształcenia realizowany na Politechnice Lubelskiej umożliwia studentom kierunku elektrotechnika osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu akademickim”.

Ponadto w opinii zespołu nauk inżynieryjno-technicznych koncepcja i cele kształcenia na kierunku Informatyka są zorientowane na potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym w szczególności zawodowego rynku pracy. Stosowane metody kształcenia są zorientowane na studentów, motywują ich do aktywnego udziału w procesie nauczania i uczenia się oraz zapewniają studentom właściwe przygotowanie do prowadzenia działalności naukowej.

Zostało również podkreślone, że koncepcja kształcenia na kierunku Elektrotechnika zakłada wyposażenie studentów zarówno w wiedzę, umiejętności i kompetencje ogólnoakademickie i kierunkowe o charakterze podstawowym, jak i wiedzę, umiejętności i kompetencje specjalistyczne, które studenci mogą wybrać odpowiednio do swoich zainteresowań. Na obu stopniach studiów koncepcja kształcenia przewiduje wysoki poziom interdyscyplinarności, co odpowiada zarówno specyfice dyscypliny, jak i wymaganiom stawianym nowoczesnym studiom akademickim.

Kolejna ocena programowa dla obydwu wymienionych powyżej kierunków przewidziana jest w roku akademickim 2026/2027.

Ocena programowa na kierunku na kierunku elektrotechnika prowadzonym na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.

Ocena programowa na kierunku na kierunku informatyka prowadzonym na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17