W skład komisji egzaminów dyplomowych dla kierunku Elektrotechnika nr VII (Urządzenia Elektryczne i Inżynieria Wysokonapięciowa) wchodzą następujące osoby:

dr hab. inż. Paweł Węgierek, prof. uczelni
dr hab. inż. Janusz Partyka, prof. uczelni
dr inż. Paweł Okal
dr hab. inż. Tomasz Kołtunowicz, prof. uczelni
dr inż. Czesław Kozak
dr inż. Mirosław Pawłot
dr inż. Vitalii Bondariev

- przewodniczący
- z-ca przewodniczącego
- sekretarz
- członek
- członek
- członek
- członek

 


Informacje o egzaminach dyplomowych
w Katedrze Urządzeń Elektrycznych i Techniki Wysokich Napięć 

Studenci proszeni są o składanie prac dyplomowych u sekretarza komisji egzaminacyjnej
(w godzinach obecności w Katedrze - patrz grafik)

najpóźniej

1 tydzień przed terminem obrony

EGZAMIN DYPLOMOWY:

Szanowni Państwo

  

Szanowni Państwo. Zaplanowano obronę dyplomowę w dniu 28.11.2024 o godzinie 13.15 w sali E403. Poniżej zamieszczam listę studentów przystępujących do obrony.

1. Duszyński Grzegorz

2. Grzelak Bartosz

3. Skowronek Zuzanna

4. Sosik Jakub

5. Rombel Artur

 

Sekretarz komisji: dr inż. Paweł Okal


Instrukcja

Wstęp

Pierwszym krokiem przystąpienia do obrony dyplomowej jest wybór tematu pracy i promotora. Następuje to z chwilą złożenia wypełnionej deklaracji podjęcia pracy dyplomowej w jednostce dyplomującej (pok. 103 KUEiTWN). Deklarację należy pobrać w dziekanacie lub pobrać samodzielnie TUTAJ (załącznik nr. 2, strona 13). 

UWAGA: Termin złożenia przez studentów deklaracji podjęcia pracy dyplomowej w jednostkach dyplomujących upływa 15 stycznia dla studiów kończących się w semestrze letnim (deklaracja po lewej) oraz 30 czerwca dla studiów kończących się w semestrze zimowym (deklaracja po prawej).

Praca dyplomowa

  • Pracę dyplomową należy napisać zgodnie z formalnymi wytycznymi przygotowania pracy dyplomowej  (do pobrania TUTAJ)
    • na tym etapie układ pracy powinien być następujący: 
      • uzupełniona strona tytułowa (do pobrania: INŻYNIERSKA/\MAGISTERSKA)
      • streszczenie (ok. połowa strony) w języku polskim i angielskim
      • pozostała część pracy
  • Po konsultacji z promotorem, praca musi być sprawdzona przez system plagiat.pl. 
    • aby to zrobić należy zalogować się w wirtualnym dziekanacie EHMS i wejść w zakładkę plagiat.pl która przenosi do systemu ASAP
    • należy wejść w moje konto (prawy górny róg) i w toku studiów kliknąć w "szkic pracy dyplomowej". W tym miejscu należy krok po kroku uzupełnić wszystkie dane oraz wprowadzić plik pracy dyplomowej. WAŻNE: jeśli recenzent jest nieznany zostawić puste miejsce.
      • W przypadku prac dyplomowych o charakterze zespołowym pracę do systemu wprowadza jeden ze studentów w konsultacji z uczelnianym administratorem systemu.
    • Po wprowadzeniu pracy do systemu antyplagiatowego dobrze jest powiadomić o tym fakcie promotora ponieważ to promotor zatwierdza i kieruje pracę do sprawdzenia.
    • Jeżeli w wyniku analizy raportu z badania antyplagiatowego praca została przez promotora uznana za niebudzącą zastrzeżeń, promotor nie dopatrzył się w raporcie niedopuszczalnych zapożyczeń albo uznał, iż użyte zapożyczenia nie noszą znamion plagiatu i są poprawnie oznaczone, praca może zostać skierowana do obrony.
      • Wówczas należy z Akademickiego Systemu Archiwizacji (EHMS, zakładka plagiat.pl) wybrać zakładkę prace dyplomowe, następnie z sekcji akcja wybrać pokaż. Po wyświetleniu danych pracy należy wybrać zakładkę do druku  i wydrukować "Oświadczenie studenta", "Ocenę raportu", oraz "Potwierdzenie analizy antyplagiatowej", zaś w zakładce analiza JSA wydrukować "Raport analizy antyplagiatowej".
  • Po wykonaniu wyżej wymienionych punktów, pracę należy przygotować zgodnie z układem pracy przedstawionym poniżej.

Układ pracy

  Układ pracy powinien być następujący:

  1. Strona tytułowa (należy uzupełnić pola: kierunek, promotor oraz dane dyplomanta wraz z numerem albumu)
  2. Oświadczenie studenta (należy uzupełnić drugi punkt oświadczenia i podpisać)
  3. Opinia promotora na temat oryginalności pracy w sprawie dopuszczenia do obrony pracy dyplomowej: licencjackiej/inżynierskiej/magisterskiej(niepotrzebne wykreślić) podpisana przez promotora pracy.
  4. Potwierdzenie Analizy Antyplagiatowej wraz z podpisem osoby składającej dokument.
  5. Raport z badania antyplagiatowego podpisany przez promotora (należy zwrócić uwagę czy we wnioskach zostały zaznaczone odpowiednie rubryki)
  6. Streszczenie pracy w języku polskim i angielskim
  7. Dalsza część pracy 
  8. Na końcu należy zamieścić w sposób trwały wersję elektroniczną pracy dyplomowej w formacie edycyjnym edytora tekstów oraz PDF. Płyta powinna być opisana (tytuł pracy, imię nazwisko dyplomanta, wzór TUTAJ). Uwaga: składana wersja elektroniczna pracy musi być bezwzględnie zgodna z wersją drukowaną

Dyplomant składa w Komisji Dyplomującej: 

  • jeden egzemplarz pracy dyplomowej, dwustronnie drukowanej, w miękkiej oprawie, wraz z umieszczoną na końcu na końcu w sposób trwały płytą (pkt 8 sekcji "Układ pracy")
  • drugi egzemplarz pracy w wersji elektronicznej złożony oddzielnie (płyta CD) opisana w pkt 8 sekcji "Układ pracy".
  • Uwaga:
    • promotor może zażądać od dyplomanta dodatkowy egzemplarz pracy w wersji drukowanej (format i układ należy skonsultować z promotorem)
    • zalecane jest aby dyplomant złożył pracę dyplomową osobiście u sekretarza komisji w celu otrzymania potwierdzenia złożenia pracy dyplomowej.

Egzamin dyplomowy 

  •  Informacja o dacie oraz godzinie egzaminu dyplomowego wraz z aktualną listą zapisanych dyplomantów jest umieszczana na stronie powyżej. Osoba widniejąca na liście zostaje dopuszczona do egzaminu. UWAGA: Wszyscy dyplomanci są zobowiązani do śledzenia listy, ponieważ osoby oznaczone kolorem czerwonym są zobowiązane do skonsultowania się z sekretarzem komisji przed egzaminem dyplomowym na skutek nieścisłości lub niedopełnienia formalności. Brak konsultacji zaowocuje niedopuszczeniem dyplomanta do obrony.
  • Podczas trwania egzaminu dyplomowego każdy dyplomant zobowiązany jest do przygotowania krótkiej (ok. 5-10 minutowej) prezentacji (Power Point), z omówieniem wkładu własnego w jej przygotowanie.
  • Po prezentacji dyplomant odpowiada na pytania zadane przez komisję egzaminacyjną (zbiór zagadnień znajduje się na dole strony)

  Procedurę dyplomowania i wykonywania prac dyplomowych określa Regulamin Studiów w Politechnice Lubelskiej: Regulamin prowadzenia prac dyplomowych i dyplomowania


Zagadnienia egzaminacyjne dla studentów przygotowujących się do egzaminu dyplomowego w Katedrze Urządzeń Elektrycznych i TWN:

- na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I-go stopnia icon_pdf.png

- na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych II-go stopnia icon_pdf.png

Sekretarz VII komisji egzaminacyjnej
dr inż. Paweł Okal
Katedra Urządzeń Elektrycznych i Techniki Wysokich Napięć
pok. 105
tel. 81-538-43-28
e-mail: p.okal@pollub.pl

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17