Automatyka zabezpieczeniowa w systemie elektroenergetycznym. Wykład PSE S.A. dla studentów WEiI

09.06.2026

Katedra Elektroenergetyki zachęca studentów zainteresowanych elektroenergetyką, automatyką zabezpieczeniową oraz eksploatacją obwodów wtórnych do udziału w wykładzie pt. „Budowa i eksploatacja układów elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej”.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Pakuła, Główny Specjalista w Wydziale Eksploatacji Obwodów Wtórnych w Radomiu, reprezentujący Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Tematyka wykładu jest szczególnie istotna dla osób, które chcą lepiej poznać praktyczne aspekty pracy systemu elektroenergetycznego oraz rolę układów zabezpieczeniowych w zapewnianiu niezawodności i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej.

Podczas wydarzenia przewidziano także część dotyczącą możliwości odbycia staży i praktyk w PSE S.A. Informacje o rozwoju zawodowym przedstawi Agnieszka Woronowicz, Kierownik Wydziału Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Wykład będzie dobrą okazją do poznania zagadnień, które łączą treści dydaktyczne z praktyką operatora systemu przesyłowego. Zachęcamy do udziału studentów kierunków związanych z elektrotechniką, elektroenergetyką, automatyką i eksploatacją systemów technicznych.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17