Wydział Elektrotechniki i Informatyki na Targach Energetycznych ENERGETICS 2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach 21-23 listopada br. odbywały się Targi Energetyczne ENERGETICS, podczas których swoje stoisko miał Wydział Elektrotechniki i Informatyki wraz z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Lubelskiej oraz firmami EKTO i EnergoTech Lublin Sp. z o.o., z którymi realizowane są wspólne projekty badawczo-rozwojowe. Wspólne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających oraz przedstawicieli innych firm. Targi Energetyczne ENERGETICS to ważne spotkanie branży energetycznej w Polsce, których istotą jest nie tylko prezentacja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymiana doświadczeń przez specjalistów z całej Polski i zagranicy.

Pierwszego dnia targów, odbywało się seminarium pt.: „Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej – 60 lat tradycji rozwoju i współpracy”. Seminarium rozpoczął Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr hab. inż. Paweł Węgierek, profesor uczelni wystąpieniem pt.: „Rys historyczny, stan obecny i kierunki rozwoju Wydziału”, następnie przedstawiciele firm współpracujących z Wydziałem przedstawili prezentacje:

  • Innowacyjne złącze kablowe średniego napięcia w izolacji wolnej od SF6 przeznaczone do inteligentnych sieci elektroenergetycznych Smart Grids – Sławomir STASZAK, Dyrektor ds. Rozwoju Produkcji, Członek Zarządu EKTO,
  • Pomiary diagnostyczne i monitoring on-line wyładowań niezupełnych w sieciach elektroenergetycznych średniego i wysokiego napięcia – Michał KONARSKI, Kierownik ds. Badań i Rozwoju, EnergoTech Lublin Sp. z o.o.

22 listopada odbyły się również wydarzenia współorganizowane przez pracowników Wydziału Elektrotechniki i Informatyki m.in. Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe ISN 2023 oraz konferencja pn. "Magazynowanie energii w energetyce i przemyśle".

Nieodłącznym elementem Targów ENERGETICS są konkursy targowe. Podczas Lubelskiej Gali Energetyki 2023 wręczono nagrody, gdzie w pierwszej Kategorii: Urządzenia, osprzęt i systemy dedykowane dla napowietrznych linii elektroenergetycznych wyróżnienie otrzymała firma EnergoTech Lublin Sp. z o.o za System Monitoringu Dynamicznej Obciążalności Linii Napowietrznych WN.- serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17