oferta pracy: starszy referent ds. badań (1/2 etatu) – kategoria pozostały personel badawczy

11.06.2018

INSTYTUCJA: Politechnika Lubelska, praca w Projekcie: „Układ ładowania pojazdów elektrycznych zintegrowany z infrastrukturą oświetleniową” (PLUGINEV) (nr POIR-04.01.02-00-0052/16), złożonego w ramach poddziałania/działania 4.1/4.1.2 PO IR „Badania naukowe i prace rozwojowe/Regionalne agendy naukowo-badawcze” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020

MIASTO: Lublin

STANOWISKO: starszy referent ds. badań – kategoria pozostały personel badawczy

Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony – 1/2 etatu

Data ogłoszenia: 22.05.2017 r.

Termin składania ofert: 31.05.2017 r. do godziny 10.00

Zakres obowiązków:

- w ramach etapu I badań przemysłowych (6-11.2017):

  1. Sformułowanie wymagań integracji wymiarowej przekształtników energoelektronicznych z uwzględnieniem ograniczeń montażowych w słupie i wymagań układu chłodzenia
  2. Analiza i wybór topologii układu AC/DC zapewniającej najwyższą sprawność
  3. Określenie wymiarów geometrycznych układu energoelektronicznego AC/DC wraz z układem radiatorów i zapewnieniem chłodzenia
  4. Określenie zagrożeń podczas eksploatacji modułu AC/DC i zaproponowanie metod ich eliminacji lub ograniczenia wpływu

- w ramach etapu II badań przemysłowych (09.2017-08.2018):

  1. Opracowanie modelu i przeprowadzenie badań symulacyjnych przetwornicy AC/DC,
  2. Symulacja zwrotu energii do sieci dystrybucyjnej – kontrolowane rozładowanie pojazdu testowego
  3. Ocena uzyskanych wyników i identyfikacja zagrożeń oraz analiza wpływu zakłóceń na pracę układu

- w ramach etapu III badań przemysłowych (03.2018-02.2019):

  1. Prace i testy uruchomieniowe oraz badania obciążeniowe przekształtnika AC/DC
  2. Prace i testy uruchomieniowe i badania obciążeniowe części DC/DC
  3. Analiza wyników i opracowanie modyfikacji, zwłaszcza w zakresie oprogramowania przekształtników
  4. Optymalizacja parametrów działania układów przekształtnikowych poprzez udoskonalenie algorytmów układów sterowania
  5. Badania w wybranych szczególnych stanach pracy urządzeń, a w szczególności w stanach awaryjnych i podczas zakłóceń zewnętrznych lub błędnego użytkowania, analiza wyników i opracowanie wniosków.

- w ramach etapu VII prac rozwojowych (03.2019-02.2020):

  1. Badania na prototypie fizycznym zainstalowanym w warunkach rzeczywistych w szczególności w zakresie działania układu sterowania obwodami zasilania części energoelektronicznej
  2. Opracowanie wyników badań i określenie wymaganych czynności w przypadku niespełnienia parametrów
  3. Opracowanie dokumentacji prototypu w zakresie podzespołów energoelektronicznych ze szczególnym uwzględnieniem integracji przekształtników z zabudowie słupa

Wymagania:

  • wyksztalcenie minimum wyższe inżynieryjne z zakresu elektrotechniki lub energoelektroniki;
  • znajomość oprogramowania Matlab i Simulink potwierdzona certyfikatami lub innym dokumentem np. praca inżynierska (obliczenia ujęte w pracy wykonano w oparciu o ww. oprogramowania);
  • minimum jedna publikacja z obszaru energoelektroniki[1] lub minimum 1-roczne doświadczenie potwierdzone umową o pracę na stanowisku, gdzie zakres pracy jest związany z obszarem energoelektroniki i programowania mikrokontrolerów;
  • umiejętności organizacyjne i pracy w zespole;
  • dyspozycyjność, dobra komunikatywność, zaangażowanie w prace, chęć samodoskonalenia, wysokie umiejętności interpersonalne i miły sposób bycia.

Zgłoszenia będą pod adresem Nadbystrzycka 40A, pok. nr 18 (budynek stołówki) lub ul. Nadbystrzycka 38A, pok. nr 112 (budynek WEiI).

Zainteresowane osoby prosimy o przygotowanie aktualnego CV, listu motywacyjnego z dopiskiem: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz.926 z późn. zm.) oraz dodatkowych dokumentów potwierdzających zdobyte umiejętności.

Uprzejmie informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty.

 Politechnika Lubelska z siedzibą w Lublinie, przy ul. Nadbystrzyckiej 38D, jako administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe kandydatów do pracy będą przetwarzane wyłącznie w celu rekrutacji do pracy w Projekcie: „Układ ładowania pojazdów elektrycznych zintegrowany z infrastrukturą oświetleniową” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, na stanowisku ‐ starszy referent – kategoria pozostały personel badawczy.

[1] Jako publikację można zaliczyć również obronioną pracą inżynierską z zakresu energoelektroniki.

3314_Bez,tytulu1.jpg

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17