Koła naukowe

Grupa .NET Politechniki Lubelskiej

Grupa .NET Politechniki Lubelskiej zajmuje się tematyką rozwoju oprogramowania w technologii .NET i pokrewnych. Na regularnych spotkaniach koła studenci dzielą się wiedzą na temat technologii, architektury i koncepcji rozwoju oprogramowania, wspólnie pracując nad projektem oprogramowania w grupie.

gnpl.png

Opiekun: dr inż. Marcin Badurowicz

E-mail: m.badurowicz@pollub.pl

Adres www: https://cs.pollub.pl/grupa-net/


Koło Naukowe Mechatronik

Koło naukowe Mechatronik, funkcjonujące przy Katedrze Napędów i Maszyn Elektrycznych zajmuje się zagadnieniami związanymi z projektowaniem układów elektronicznych, w szczególności energoelektronicznych. W ramach tej działalności wyróżnić można dwa tory: tor projektowania elektroniki/energoelektroniki, w którym członkowie szkoleni są w zakresie obliczeń projektowych, oraz praktycznego wykonania własnych obwodów drukowanych i falowników napędowych. Drugim z torów działania jest programowanie mikrokontrolerów do sterowania napędami, opierające się na automatycznej generacji kodu produkcyjnego, programowaniu w języku C oraz podejściu projektowania opartego o model. W najbliższym czasie koło planuje budowę motocykla elektrycznego.

knm.jpg

Opiekunowie: mgr inż. Karol Fatyga, mgr inż. Maciej Rudawski

E-mail: kn.mechatronik@pollub.edu.pl 

Adres www: https://www.facebook.com/profile.php?id=100086487313884


Studenckie Koło Naukowe Elektryków NAPĘD i AUTOMATYKA

Koło Naukowe Elektryków "Napęd i Automatyka" działa przy Katedrze Napędów i Maszyn Elektrycznych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Skupia ono studentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki różnych kierunków i specjalności, pragnących poszerzać swoją wiedzę poprzez udział w sympozjach naukowych, seminariach naukowo-technicznych, warsztatach laboratoryjnych i wycieczkach do przedsiębiorstw i instytutów naukowych.
Podstawową formą pracy w Kole są warsztaty laboratoryjne i projekty, w których studenci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, szczególnie w obszarach:
· Automatyka i robotyka przemysłowa
· Sterowanie mikroprocesorowe i elektronika
· Elektromobilność
· Energia odnawialna.
Główną dewizą członków Kola jest rozwój zainteresowań i budowanie kompetencji zawodowych pozwalających odnaleźć się wśród wysoko wykwalifikowanej kadry technicznej zakładów przemysłowych.

knna.png     Opiekunowie: dr inż. Piotr Filipek, mgr inż. Bartosz Drzymała
    
     E-mail: knna@pollub.pl

     Adres www: http://www.KNNA.pollub.pl


Koło Naukowe Automatyki

Aktywność Koła związana jest z budową autonomicznych robotów turniejowych w konkurencjach miniSumo, LineFollwer oraz z budową i sterowaniem obiektami o wielu sygnałach wejściowych i/lub wielu sygnałach wyjściowych.

Line Followery są tworzone z myślą o jednej z najbardziej popularnych kategorii na wszelkich konkursach dla miłośników robotyki i automatyki- „Follow the Line”. Zadaniem Line Followerów jest przejechanie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Innymi odmianami tej kategorii są:
– „Line Follower Enhanced”, podczas których roboty muszą zmierzyć się z przeszkodami np. najazd, przeszkoda, rozmyta linia itp., a także
– „Line Follower Turbo”, gdzie roboty mogą być wyposażone w turbinę zwiększającą przyczepność.

Roboty miniSumo rywalizują między sobą na dohyo i dążą do wypchnięcia przeciwnika poza pole walki, co wymaga od nich nie tylko szybkości, ale i sprytu. Roboty MiniSumo nie przekraczają wymiarów 10x10x10cm w momencie startu.

Studenci w ramach Koła Naukowego Automatyki wykorzystują m.in. drukarkę 3D, frezarkę CNC, ARDUINO, mikrokontorolery ATXmega128 czy Raspberry PI.

kna.jpg

Opiekun: mgr inż. Bartosz Kania
                           
E-mail: b.kania@pollub.pl

Adres www: http://elektron.pol.lublin.pl/users/kna/


Koło Naukowe Elektroników i Mechatroników SEMICON

Działalność koła naukowego zmierza do rozwoju zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności przez studentów z kierunków prowadzonych lub współprowadzonych przez WEiI PL. Naukowe cele koła obejmują zastosowanie nowoczesnych technologii mikroprocesorowych w projektowaniu systemów elektronicznych, budowy autonomicznych urządzeń elektronicznych, robotyką oraz wykorzystaniu najnowszych technologii półprzewodnikowych. Członkowie koła biorą aktywny udział w sympozjach i seminariach poświęconych tematyce związanej z prowadzonymi projektami naukowymi i inżynierskimi. Spotkania koła odbywają się na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki w sali C416 (rdzewiak) lub E410.

semicon1.png

Opiekunowie: dr inż. Andrzej Kociubiński, dr inż. Mariusz Duk

 E-mail: a.kociubinski@pollub.pl

 Adres www: semicon.pollub.pl


Koło Naukowe Materiałoznawstwa Elektrycznego i Techniki Wysokich Napięć MELJON

Koło Naukowe Materiałoznawstwa Elektrycznego i Techniki Wysokich Napięć MELJON jest kołem działającym przy Katedrze Urządzeń Elektrycznych i Techniki Wysokich Napięć Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Opiekunem koła naukowego jest Dr hab. inż. Tomasz N. Kołtunowicz, profesor uczelni.
Działalność koła naukowego zmierza do rozwoju zainteresowań i umiejętności studentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, którzy pragną poszerzyć wiedzę z zakresu szeroko rozumianej działalności związanej z projektowaniem w branży elektrycznej oraz badaniami układów i urządzeń elektrycznych.
Członkowie Koła Naukowego MELJON biorą aktywny udział w konferencjach poświęconych tematyce związanej z pracami koła. Współorganizują Sympozjum Naukowe Elektryków i Informatyków SNEiI odbywające się corocznie w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

meljon.png

     Opiekun: dr hab. inż. Tomasz N. Kołtunowicz, profesor uczelni
    
     E-mail: t.koltunowicz@pollub.pl

     Adres www: http://meljon.pollub.pl



Studenckie Koło Naukowe Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Politechnice Lubelskiej

Studenckie Koło Naukowe SEP przy Politechnice Lubelskiej zrzesza studentów, którzy chcą robić coś więcej niż narzucone im minimum. Nasze cele to głównie propagowanie i poszerzenia wiedzy z zakresu szeroko pojętej elektrotechniki, współpraca i utrzymywanie kontaktów z kołami naukowymi z naszej, jak i innych uczelni z całej Polski i krajów zagranicznych, zakładami pracy i laboratoriami badawczymi. Organizujemy szkolenia, kursy, spotkania z przedstawicielami firm z dziedziny elektrotechniki, wydarzenia dla młodych elektryków, wycieczki do zakładów pracy. Nasi członkowie aktywnie uczestniczą w życiu Koła. Współpracujemy z lubelskim oddziałem Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Działamy również w innych organizacjach takich jak Studencka Rada Koordynacyjna.

sep.jpg

     Opiekun: dr hab. inż. Piotr Miller, profesor uczelni
    
     E-mail: pollub.sep@gmail.com

     Adres www: https://www.facebook.com/pollubsep


Koło Naukowe Elektroników MICROCHIP

Marzysz o rozwijaniu znajomości elektroniki czy informatyki w robotyce? Chcesz zobaczyć bicie swojego serca na ekranie urządzenia, które sam zaprogramowałeś? Ten i wiele innych projektów czeka na stworzenie ich... przez Ciebie! Tu nauczysz się wszystkiego, od budowy robotów, druku 3D, modelowania 3D po programowanie nisko i wysokopoziomowe, a także będziesz miał możliwość wybór ciekawego tematu i promotora twojej pracy inżynierskiej/magisterskiej. Czekamy na ciebie w sali 421 w rdzewiaku! Po więcej informacji zapraszamy na nasz profil na FB i do kontaktu na m.maciejewski@pollub.pl

microchip.png

     Opiekun: dr inż. Marcin Maciejewski
    
     E-mail: m.maciejewski@pollub.pl

     Adres www: https://www.facebook.com/orion.pollub


Koło Naukowe Systemów Operacyjnych i Programowania

Tematyka, którą zajmuje się koło SOiP dotyczy głownie: systemu operacyjnego Linux, zagadnień konteneryzacji oraz procesu tworzenia, testowania i wdrażania oprogramowania. Oprócz tego kierunku, który można podsumować jako DevOps realizujemy wewnętrzne szkolenia z różnych tematów IT którymi zainteresowani są członkowie koła.

soip.jpg

     Opiekun: dr inż. Maciej Pańczyk
    
     E-mail: m.panczyk@pollub.pl

     Adres www: https://cs.pollub.pl/kolo-naukowe-systemow-operacyjnych-i-programowania/


Koło Naukowe Elektroniki Samochodowej i Użytkowej PRIVE

Tematyka koła dotyczy diagnostyki elektroniki samochodowej.

                                                         Opiekun: dr inż. Stanisław Słupski
    
                                                         E-mail: s.m.slupski@pollub.pl

                                                         Adres www: http://www.prive.pl/


Koło Naukowe Technologii Kosmicznych "Andromeda"

Studenckie Koło Naukowe Technologii Kosmicznych "Andromeda" zrzesza studentów zainteresowanych rozwojem technologii kosmicznych oraz promowaniem wiedzy z tego obszaru.

kn_andromeda.jpg

Opiekun: Jarosław Tatarczak

E-mail: j.tatarczak@pollub.pl

Adres www: https://www.facebook.com/skntkAndromeda


fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17