5 grudnia 2017

Konsul z Ambasady USA w Lublinie - spotkanie dla studentów

W dniu 6 grudnia 2017r. (w środę) Lublin odwiedzi przedstawiciel Ambasady USA w Polsce, pan Konsul Nick Laverty.

Podczas spotkania ze studentami przedstawi programy wymiany wakacyjnej oraz ułatwienia wizowe dla studentów, odpowie także na pytania oraz weźmie udział w dyskusji - pan Konsul mówi po polsku.

Na spotkanie zapraszają Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu.

6 grudnia 2017 roku, środa, godzina 16:30 UMCS, Wydział Humanistyczny, Aula Mała, parter budynku Plac Marie Curie-Skłodowskiej 4a

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/126800584762866/

 


Osoba Kontaktowa

Marlena Huskowska    512 811 819      marlenah@ccusa.com.pl

Zachęcamy zainteresowanych aby dołączyli do wydarzenia na facebooku.

W spotkaniu wezmą udział studenci którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

Prelegenci:

Nick Laverty, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Nick Laverty jest dyplomatą amerykańskim w randze Vice - Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Posiada doktorat z nauk politycznych. Zanim wstąpił do korpusu dyplomatycznego USA, pracował jako wykładowca na prestiżowych amerykańskich uniwersytetach w regionie Nowa Anglia - stany Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut. Zawodowo zajmował się także wykrywaniem międzynarodowych spraw antykorupcyjnych.

Bożena Magdziak, Consular Assistant, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.